Kwilcz – Wielkopolski skarb

W niewielkim Kwilczu czeka na nas sporo niespodzianek. To tu Sierakowski Park Krajobrazowy prezentuje swe najciekawsze oblicze, a Wielkopolska zachwyca nas i cennymi zabytkami, i pięknem przyrody. Co warto zobaczyć w tym miejscu? Jakie atrakcje turystyczne i zabytki czekają na nas w tej miejscowości?


Dla wielu turystów wielkim walorem jest pobliskie Jezioro Kwileckie – jedno z kilkudziesięciu jeziorek, jakimi może się pochwalić Sierakowski Park Krajobrazowy. Zachowała się tu również ciekawa pamiątka po dawnym folwarku. To park, który założony został w wieku XVIII. Na jego terenie do dziś można podziwiać wiekowe drzewa, w gronie których nie brak okazów uznanych za pomniki przyrody. Na terenie parku można zobaczyć ponad 700 zabytkowych drzew, które reprezentują ponad 40 gatunków.

Kwilcz

Na szczególne wyróżnienie na terenie parku zasługuje aleja kasztanowców, którą można dostać się do pałacu. To ciekawy zabytek, którego historia sięga lat 20-tych XIX stulecia. Warto też zwrócić na dawne budynki folwarczne, będące dziś cennymi pamiątkami po dawnych gospodarzach tutejszego majątku.

Wielkopolska to niezwykła kraina, a jej atrakcje turystyczne i zabytki skutecznie przyciągają turystów i miłośników przyrody. W rejonie wsi Kwilcz nie brak miejsc, które warto zobaczyć w trakcie wędrówek po tej części Polski oraz zakątków, które swym pięknem mogą oczarować każdego. Więcej polskich atrakcji na stronie Discover.pl