Fotele biurowe, czyli jakie?

Każdy pracownik biurowy musi mieć własny kąt, który choć minimalnie oddziela go od kolegów. Przede wszystkim jest to biurko, komputer oraz fotel biurowy – bez tych trzech rzeczy współcześnie trudno sobie wyobrazić biuro. Jeśli chodzi o ergonomię, szczególnie warto zadbać o krzesło.

Pamiętasz, jak siedzieć?

Większość z nas mniej więcej wie, jak należy siedzieć, aby uniknąć kłopotów ze zdrowiem. Ale mimo tego nieraz ignorujemy tę wiedzę, mając coś ważniejszego na głowie. Jest to niezbyt rozsądne bagatelizowanie własnego zdrowia – ale komu nie zdarzało się pić za dużo kawy, niezdrowo ograniczać sen lub krzywo siedzieć na krześle? Sposobem na to mogą być właściwe, ergonomiczne fotele biurowe oraz większa świadomość potencjalnych konsekwencji.

Zachęta do prawidłowej postawy w pracy

Z punktu widzenia pracodawcy często prościej jest zakupić dobre krzesło do komputera. Nie da się bowiem zmusić pracownika do zmiany myślenia, mimo możliwych szkoleń BHP i napomnień przełożonych. Współcześnie do lamusa odchodzą już proste konstrukcje, umożliwiające tylko obrót i podnoszenie oparcia. Istnieją fotele nawet z dziesięcioma możliwościami regulacji! Jest to odzwierciedlenie rozwijającej się świadomości o tym, jak ważna jest ergonomia pracy. Od komfortowej pozycji ciała zależy bowiem zdrowie układu ruchowego pracownika.

sekretarka