Zakładanie sklepu internetowego

Przed podjęciem decyzji o uruchomieniu e-platformy sprzedażowej warto dowiedzieć się, jak założyć sklep internetowy. Proces ten wymaga przede wszystkim założenia działalności gospodarczej. Po jej zarejestrowaniu konieczne jest również przygotowanie wszystkich elementów niezbędnych do prowadzenia sklepu. Znaczenie ma zarówno odpowiednie oprogramowanie, jak i hosting czy domena.

Wybór oprogramowania może być stosunkowo trudny. Własna strona internetowa ze sklepem może działać na podstawie darmowego oprogramowania, które jest jednak dość mocno ograniczone. Innym rozwiązaniem jest wykupienie abonamentu na gotowe i stale aktualizowane oprogramowanie. Najdroższym rozwiązaniem jest zamówienie oprogramowania przygotowanego od podstaw.

Na kolejnym etapie należy wybrać i wykupić domenę. Jej adres powinien być stosunkowo krótki i związany z tematyką sklepu. Zarówno domenę, jak i hosting można nierzadko zamówić u dostawcy oprogramowania. Przy hostingu należy wziąć pod uwagę rozmiar serwera oraz limit transferu.

Zakładanie sklepu internetowego