Otyłość – epidemia XXI wieku

Co drugi Europejczyk ma nadwagę lub jest otyły. Jeszcze 30 lat temu w tych smutnych statystykach Polacy znajdowali się na końcu rankingu. Jednak obecnie mieszkańcy naszego kraju w niczym nie ustępują Niemcom i Grekom. Szczególnie niebezpieczna jest otyłość wśród najmłodszych.

Przekąski w zasięgu ręku

Najgorsze jest podjadanie między posiłkami. Tylko jeden batonik dziennie, to nawet 7 kg w ciągu roku więcej. „Pożywne” przekąski między posiłkami, tylko w reklamach wyglądają zdrowo. Przeważnie są to dodatkowe kalorie, bez żadnych wartości odżywczych.

Zmiana zwyczajów żywieniowych

Krótkoterminowa dieta „cud” nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Waga szybko wróci do poprzedniej wartości, a organizm zostanie pozbawiony potrzebnych witamin i minerałów. Jedynym rozwiązaniem jest zmiana odżywiania się na co dzień. Nie zawsze jest to łatwe. Uczucie głodu można niwelować odpowiednio dobranymi mieszankami ziół i herbat. Warto skorzystać z porady dietetyka. Pomoże stworzyć odpowiednio zbilansowaną dietę, która będzie początkiem zmiany. Najczęściej wystarczy wdrożenie zasad zdrowego odżywiania – https://portaldlazdrowia.pl/12-krokow-zdrowego-odzywiania-wg-who-europe/